Szanowni Państwo,
Przedszkole zostaje otwarte od 12 maja br. Zmianie ulegają godziny pracy Przedszkola.
Od 12 maja nasze Przedszkole będzie pracować w godzinach 7.00-15.00.

Zmianie ulega również organizacja pracy Przedszkola, zgodnie z wytycznymi GIS, jak również Procedurą, którą znajdziecie Państwo w zakładce "Dokumenty Przedszkola". Ponadto proszę,aby Państwo wypełnili "nową deklarację", którą otrzymacie mailem od swoich wychowawców. Proszę nie zapomnieć o oświadczeniach, gdyż bez nich nie będzie można przyjąć dziecka do Przedszkola. Proszę je wziąć ze sobą we wtorek lub wysłać skan na moją pocztę. Szanowni Państwo, nasze Przedszkole jest przygotowane na przyjęcie dzieci w zupełnie innej rzeczywistości. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby dzieci, pomimo zupełnie innych warunków, czuły się w Przedszkolu dobrze.
Pozdrawiam Państwa serdecznie
Jolanta Perlak-Patyńska

 

Przedszkole Samorządowe nr 25 w Kielcach. Witamy!

Wszyscy wiemy, jak ważny w rozwoju dziecka jest okres przedszkolny i jak bardzo przyszłość naszych dzieci, ich sukcesy w szkole i na uczelni, w życiu zawodowym i rodzinnym zależą od tego, co uda nam się wpoić dziecku we wczesnym okresie jego rozwoju, kiedy jego umysł jest tak bardzo otwarty i chłonny, ciekaw świata i wiedzy.

Wszystko co zamierzamy zrobić realizujemy w formie zabawy. Każda porcja wiedzy w przedszkolu może być z sukcesem zrealizowana w tej formie.

Witamy na stronie internetowej Przedszkola Samorządowego nr 25 w Kielcach

26 listopada 2009 roku był ważnym dniem w życiu przedszkolaków, ich rodziców oraz pracowników Przedszkola Samorządowego nr 25 w Kielcach.

W tym dniu przedszkole otworzyło swoje podwoje dla wszystkich tych, którzy mieli ochotę zobaczyć "Bajkowe Królestwo - przedszkole dla Mnie i dla Ciebie". Taką nazwę nosi projekt realizowany w placówce ze środków Unii Europejskiej.

 

Dyrektor przedszkola - pani Jolanta Perlak serdecznie powitała licznie zebranych gości i przedstawiła założenia Projektu. Wszyscy zebrani mogli zobaczyć, jak wygląda "Bajkowe Królestwo", w którym "zabawa jest nauką, a nauka zabawą" oraz posłuchać , co mówią o nim dzieci:

My jesteśmy przedszkolacy,
Wszyscy mili , ładni tacy
Chcemy pięknie Was powitać,
Opowiedzieć co tu słychać.
A dzisiaj u nas będzie wesoło,
Bo miłych gości mamy wokoło.
Dzień Otwarty więc zaczynamy
I drzwi Bajkowego Królestwa dla Was otwieramy!
Pokażemy wam dzisiaj co już potrafimy
I jak w Bajkowym Królestwie wesoło się bawimy.
Będą konkursy i loteria fantowa.
Każdy może coś wygrać
Już nasza w tym głowa!
Zatańczymy wam pięknie do wesołej muzyki
A później pokażemy zajęcia z plastyki
Ćwiczenia korekcyjne także wykonamy
A później wszystkich gości na pyszny poczęstunek zapraszamy!"

Radość przedszkolaków i dobry humor udzieliły się wszystkim zebranym, którzy z błyskiem w oku słuchali hiszpańskiej muzyki i oklaskiwali małych artystów tańczących passodoble. Tego tańca nauczyły się dzieci podczas zajęć tanecznych prowadzonych przez panią Anetę Wrzosek.

Każdy mógł zobaczyć, jak z materiałów dostępnych w każdym domu można wyczarować piękną pracę plastyczną, o co postarała się pani Zenia Stawiarska wraz ze swoimi podopiecznymi z warsztatów plastycznych.

Dzieci uczęszczające na gimnastykę korekcyjną, prowadzoną przez panią Beatę Wrzask zademonstrowały ćwiczenia korygujące płaskostopie i plecy okrągłe. Ważnym elementem w ćwiczeniach korygujących wady postawy są przybory gimnastyczne, które oprócz waloru korygującego wadę, podnoszą także atrakcyjność zajęć. Przybory i przyrządy gimnastyczne zostały sfinansowane ze środków unijnych.

Dużo radości sprawiły zebranym konkursy o Unii Europejskiej, Projekcie "Bajkowe Królestwo". Rodzice i dzieci celująco odpowiadali na pytania, o czym świadczyły gromkie brawa publiczności i nagrody dla każdego uczestnika.

Wiele emocji wzbudziła loteria fantowa. Każdy uczestnik Dnia Otwartego wchodząc do "Bajkowego Królestwa" otrzymywał żeton ze szczęśliwym numerem. O tym, że był on szczęśliwy, mógł przekonać się odbierając nagrodę; pięknego pluszaka, puzzle, układanki, autko lub niespodziankę. Każdy los wygrywał!

A po uczcie dla ducha - uczta dla ciała. Wszyscy goście "Bajkowego Królestwa" zostali zaproszeni na iście "królewski" poczęstunek, przygotowany przez mistrzynie sztuki kulinarnej - przedszkolne kucharki. Wszyscy wprost zajadali się pysznymi sałatkami i ciastami.

Cieszymy się, że pierwszy Dzień Otwarty w naszym przedszkolu był udany.

Dziękujemy za obecność i miło nam, że wszyscy dobrze się bawili!!