W DNIU 21 MARCA 2019 r. O GODZ. 11.00 ODBĘDZIE SIĘ UROCZYSTOŚĆ „POŻEGNANIA ZIMY - POWITANIA WIOSNY”

W programie uroczystości:
- W tym dniu dzieci z oddziałów I, II, III B i IV przychodzą do przedszkola ubrane na zielono lub z elementami zielonymi w garderobie.
- Dzieci z oddziału III A proszę o ubranie stosownie do swojej roli w przedstawieniu.
- Dla dzieci będzie przygotowane „zielone śniadanie”.
- Spotkanie wszystkich przedszkolaków odbędzie się w sali oddziału III B.
- Oglądanie przedstawienia „POŻEGNANIE ZIMY - POWITANIA WIOSNY” w wykonaniu dzieci z oddziału III A.
- Po przedstawieniu odbędzie się podsumowanie konkursu przyrodniczo – plastycznego „Zwiastuny Wiosny” - wręczenie nagród zwycięzcom i wyróżnionym autorom prac.
- Przedszkolakom zostaną wręczone legitymacje członkowskie Przedszkolnego Koła LOP „BABA JAGA”.
- Wszyscy uczestnicy spotkania zostają zaproszeni do zniszczenia kukły „Marzanny”. Przez wzgląd na ochronę środowiska nie będzie ona utopiona w rzece, lecz wrzucona do kontenera na śmieci. Następnie wszyscy wyruszają w plener z „Gaikiem – Maikiem” w poszukiwaniu oznak WIOSNY grając na instrumentach perkusyjnych i śpiewając piosenki o wiośnie.
- Po powrocie do przedszkola Wiosna wręczy wszystkim grupom „bomby nasienne” i nastąpi bombardowanie terenu ogrodu przedszkolnego zielenią.
- Przedszkolaki w swoich salach spożywają zielony obiad.