Dyrektor przedszkola - pani Jolanta Perlak serdecznie powitała licznie zebranych gości i przedstawiła założenia Projektu. Wszyscy zebrani mogli zobaczyć, jak wygląda "Bajkowe Królestwo", w którym "zabawa jest nauką, a nauka zabawą" oraz posłuchać , co mówią o nim dzieci:

My jesteśmy przedszkolacy,
Wszyscy mili , ładni tacy
Chcemy pięknie Was powitać,
Opowiedzieć co tu słychać.
A dzisiaj u nas będzie wesoło,
Bo miłych gości mamy wokoło.
Dzień Otwarty więc zaczynamy
I drzwi Bajkowego Królestwa dla Was otwieramy!
Pokażemy wam dzisiaj co już potrafimy
I jak w Bajkowym Królestwie wesoło się bawimy.
Będą konkursy i loteria fantowa.
Każdy może coś wygrać
Już nasza w tym głowa!
Zatańczymy wam pięknie do wesołej muzyki
A później pokażemy zajęcia z plastyki
Ćwiczenia korekcyjne także wykonamy
A później wszystkich gości na pyszny poczęstunek zapraszamy!"

Radość przedszkolaków i dobry humor udzieliły się wszystkim zebranym, którzy z błyskiem w oku słuchali hiszpańskiej muzyki i oklaskiwali małych artystów tańczących passodoble. Tego tańca nauczyły się dzieci podczas zajęć tanecznych prowadzonych przez panią Anetę Wrzosek.

Każdy mógł zobaczyć, jak z materiałów dostępnych w każdym domu można wyczarować piękną pracę plastyczną, o co postarała się pani Zenia Stawiarska wraz ze swoimi podopiecznymi z warsztatów plastycznych.

Dzieci uczęszczające na gimnastykę korekcyjną, prowadzoną przez panią Beatę Wrzask zademonstrowały ćwiczenia korygujące płaskostopie i plecy okrągłe. Ważnym elementem w ćwiczeniach korygujących wady postawy są przybory gimnastyczne, które oprócz waloru korygującego wadę, podnoszą także atrakcyjność zajęć. Przybory i przyrządy gimnastyczne zostały sfinansowane ze środków unijnych.

Dużo radości sprawiły zebranym konkursy o Unii Europejskiej, Projekcie "Bajkowe Królestwo". Rodzice i dzieci celująco odpowiadali na pytania, o czym świadczyły gromkie brawa publiczności i nagrody dla każdego uczestnika.

Wiele emocji wzbudziła loteria fantowa. Każdy uczestnik Dnia Otwartego wchodząc do "Bajkowego Królestwa" otrzymywał żeton ze szczęśliwym numerem. O tym, że był on szczęśliwy, mógł przekonać się odbierając nagrodę; pięknego pluszaka, puzzle, układanki, autko lub niespodziankę. Każdy los wygrywał!

A po uczcie dla ducha - uczta dla ciała. Wszyscy goście "Bajkowego Królestwa" zostali zaproszeni na iście "królewski" poczęstunek, przygotowany przez mistrzynie sztuki kulinarnej - przedszkolne kucharki. Wszyscy wprost zajadali się pysznymi sałatkami i ciastami.

Cieszymy się, że pierwszy Dzień Otwarty w naszym przedszkolu był udany.

Dziękujemy za obecność i miło nam, że wszyscy dobrze się bawili!!