Szanowni Państwo,
Przedszkole zostaje otwarte od 12 maja br. Zmianie ulegają godziny pracy Przedszkola.
Od 12 maja nasze Przedszkole będzie pracować w godzinach 7.00-15.00.

Zmianie ulega również organizacja pracy Przedszkola, zgodnie z wytycznymi GIS, jak również Procedurą, którą znajdziecie Państwo w zakładce "Dokumenty Przedszkola". Ponadto proszę,aby Państwo wypełnili "nową deklarację", którą otrzymacie mailem od swoich wychowawców. Proszę nie zapomnieć o oświadczeniach, gdyż bez nich nie będzie można przyjąć dziecka do Przedszkola. Proszę je wziąć ze sobą we wtorek lub wysłać skan na moją pocztę. Szanowni Państwo, nasze Przedszkole jest przygotowane na przyjęcie dzieci w zupełnie innej rzeczywistości. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby dzieci, pomimo zupełnie innych warunków, czuły się w Przedszkolu dobrze.
Pozdrawiam Państwa serdecznie
Jolanta Perlak-Patyńska

Przedszkole Samorządowe nr 25 w Kielcach. Witamy!

Wszyscy wiemy, jak ważny w rozwoju dziecka jest okres przedszkolny i jak bardzo przyszłość naszych dzieci, ich sukcesy w szkole i na uczelni, w życiu zawodowym i rodzinnym zależą od tego, co uda nam się wpoić dziecku we wczesnym okresie jego rozwoju, kiedy jego umysł jest tak bardzo otwarty i chłonny, ciekaw świata i wiedzy.

Wszystko co zamierzamy zrobić realizujemy w formie zabawy. Każda porcja wiedzy w przedszkolu może być z sukcesem zrealizowana w tej formie.

Witamy na stronie internetowej Przedszkola Samorządowego nr 25 w Kielcach

23 września 2010 roku w naszym przedszkolu odbył się drugi już DZIEŃ OTWARTY promujący realizowany w przedszkolu projekt unijny:

"BAJKOWE KRÓLESTWO - PRZEDSZKOLE DLA MNIE I DLA CIEBIE"

Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 25 - pani Jolanta Perlak serdecznie przywitała licznie przybyłych rodziców i zaproszonych gości. W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas:

• Wicewojewoda Świętokrzyski - pan Piotr Żołądek
  • Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego - pan Zdzisław Wrzałka
  • Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego- pan Marek Gos
  • Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce- pan Mieczysław Tomala

Rodzice oraz zaproszeni goście z uwagą obejrzeli program w wykonaniu przedszkolaków - uczestników Projektu "Bajkowe Królestwo - Przedszkole dla Mnie i dla Ciebie".

Dzieci w swoim imieniu przywitały zebranych i zaprosiły do udziału w wycieczce po zjednoczonej Europie:

Witamy serdecznie wszystkich gości
Dzisiaj u nas dzień wesoły, święto radości
Dzień otwarty zaczynamy
I miłych gości witamy!

Jesteśmy w Kielcach
Na polskiej ziemi
Lecz przywitać w innych językach też się potrafimy
Bo do Unii Europejskiej należymy!

Bondżiorno , Guten Tag
Umie powiedzieć każdy przedszkolny chwat!

Zatańczyć pięknie też potrafimy
Bo na zajęciach tanecznych tego się uczymy

Dla nas taniec austriacki czy włoski
Nie sprawia żadnych trudności!

A wszystko to potrafimy
Bo w Bajkowym Królestwie się uczymy
Projekt unijny taką nazwę ma
A jest to projekt na 102 !

Gdy tańcami się zmęczymy
Na zajęcia plastyczne lecimy
Malujemy, rysujemy, robimy różne cuda
Tu nigdy nie dosięgnie nas nuda!

Kiedy piękne prace wykonamy
Stroje gimnastyczne zakładamy

Postawę skorygowaną przyjmujemy
I ćwiczenia gimnastyczne wykonujemy

A wszystko to jest w przedszkolu numer 25 dlatego,
Że realizujemy
Projekt unijny, koleżanko i kolego!

"Bajkowe Królestwo - Przedszkole dla Mnie i dla Ciebie"

Tę nazwę każdy zna
I każdy się z tego cieszy:
Mama, tata i Ja!

W nastroju radości i zabawy odbył się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej i Projekcie "Bajkowe Królestwo - Przedszkole dla Mnie i dla Ciebie" oraz loteria fantowa. Mamy nadzieję, że nagrody wszystkim się podobały!

Po wspólnej, pamiątkowej fotografii pani dyrektor zaprosiła zebranych na pyszny poczęstunek.

Dziękujemy za udział w Dniu Otwartym i mamy nadzieję, że dla każdego był to mile spędzony czas :)