We wrześniu w całej Polsce obchodzimy Dzień Przedszkolaka! To najważniejsze święto dla wychowania przedszkolnego zostało ustanowione przez Sejm RP w 2013 roku.

20 września to symboliczna data wpisana do kalendarza. W naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka obchodziliśmy 21 września, gdyż dzień wcześniej wszyscy radośnie bawiliśmy się na Pikniku rodzinnym „Wietrzne inspiracje”. W grupie Maluszków świętowanie rozpoczęliśmy tuż po pysznym śniadanku zabawami integracyjnymi oraz wspólnym odśpiewaniem „hymnu” – „Jestem sobie przedszkolaczek”. Niesamowitą frajdę sprawiły dzieciom zajęcia z „Przedszkoliadą”. Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek oraz wręczenie Medali Super przedszkolaka! Wszystkim wspaniałym przedszkolakom życzymy, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta!

Opracowała: Barbara Trybus