10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża, święto kłujących ssaków.

Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach, wierszach, piosenkach, dlatego nasze przedszkolaki włączyły się w obchody tego nietypowego święta. W naszym przedszkolu obchodziliśmy je 4 listopada br. Podczas zajęć prowadzonych przez Panią Beatę Antoszewską przedszkolaki miały szansę dowiedzieć się między innymi co jedzą jeże, dlaczego należy je chronić, jakie korzyści płyną dla środowiska z ich obecności oraz jakie podstawowe zagrożenia czyhają na naszych małych, przesympatycznych śpiochów. Nasz gość - Jeżynka pigmejska ani myślała o spaniu, dobrze bawiła się w towarzystwie najmłodszych przedszkolaków oraz chętnie pozowała do zdjęć.

Ten dzień okazał się wyjątkowy dla dzieci – był pełen uśmiechu, radości i przede wszystkim wspólnej i zgodnej zabawy.

Opracowała: Barbara Trybus