Czy kolędy śpiewa się na całym świecie? W znalezieniu odpowiedzi na to pytanie pomogła dźwiękowa podróż w różne zakątki naszego globu podczas kolejnego już koncertu kameralnego w wykonaniu instrumentalistów Filharmonii Świętokrzyskiej.

Spotkanie, w dniu 20 grudnia br., poprowadził Pan Krzysztof Orkisz, który nie tylko przybliżył przedszkolakom tradycje świąt Bożego Narodzenia w różnych krajach Europy ale także zaśpiewał kolędy w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim oraz polskim. Naszym wychowankom koncert bardzo się podobał i gdy tylko prowadzący zaintonował „Jingle Bells” chórem włączyli się we wspólne kolędowanie. Podczas świątecznego spotkania dzieci poznały kolejne instrumenty muzyczne takie jak gitara elektryczna oraz gitara basowa a także nauczyły się je rozpoznawać po dźwięku zapoznając się uprzednio z zasadą ich działania.
Stało się już coroczną tradycją, że u progu Świąt Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu organizowany jest także konkurs stoików świątecznych, którego rozstrzygnięcie nastąpiło zaraz po koncercie. Wszyscy uczestnicy wykonali przepiękne stroiki wykazując się przy tym oryginalnością i kreatywnością. Powstały prawdziwe dzieła sztuki utrzymane zarówno w stylu tradycyjnym jak i nowoczesnym. Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami oraz miłymi upominkami-niespodziankami. Śmiało więc można powiedzieć, że świąteczne stroiki mają w sobie magię, a największa tkwi w tych robionych samodzielnie.
Pozostając w nastrojowym klimacie, przedszkolaki na czele z Panią Dyrektor, tradycji bożonarodzeniowej uczyniły zadość łamiąc się opłatkiem i składając sobie świąteczne życzenia.