W tym dniu wybraliśmy się na wycieczkę do miejsca, które dobrze znamy.

Przedszkolaki z zadowoleniem założyły żółte odblaskowe kamizelki, gdyż bezpieczeństwo jest najważniejsze. Uśmiechnięci doszliśmy do naszej ulubionej Pani Dentystki. Najpierw zaśpiewaliśmy piosenkę na przywitanie, a później przypomnieliśmy sobie jak należy myć zęby i jak trzeba o nie dbać. Porozmawialiśmy o tym, co jest zdrowe dla naszych ząbków, a czego nie powinniśmy jeść. Każdy dzielny przedszkolak wszedł na fotel i pozwolił żeby Pani Dentystka sprawdziła stan zębów. Niektórzy dostali cenne rady dotyczące odpowiedniego dbania o należyty stan uzębienia. Na zakończenie obiecaliśmy, że będziemy przestrzegać wszystkich zasad dotyczących prawidłowej higieny jamy ustnej. W nagrodę otrzymaliśmy niespodziankę, która spowodowała uśmiech na naszych buziach. Obiecujemy, że będziemy systematycznie chodzić do stomatologa!