W dniu 18.12.2018r., punktualnie o godzinie 14 rozpoczęliśmy Świąteczne spotkanie.

W wyjątkowym, a zarazem bliskim nam miejscu, mianowicie w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej w Kielcach przeżyliśmy wspaniałe chwile. Spotkaliśmy się wszyscy razem, na scenie wzruszały wszystkich nasze kochane przedszkolaki, a na widowni zasiedli nasi najbliżsi oraz zaproszeni goście. Pani Dyrektor przywitała wszystkich zgromadzonych widzów. W klimacie Świąteczno-zimowym dzieci rozpoczęły występ śpiewając piosenki przygotowane przez Panią Dorotę Pacyś-Styś. Na samym środku sceny znajdował się chór Przedszkola Samorządowego nr 25 w Kielcach, za który odpowiedzialna była Pani Magdalena Cabaj, która również przez całe przedstawienie grała na fortepianie. Chór miał ciężkie zadanie, gdyż śpiewał piosenki wprowadzające każdą bajkową postać na melodię znanym wszystkim kolęd. Postacie Maryi i Józefa odegrały nasze starszaki Wiktoria i Tymon. Głównymi postaciami były dzieci z oddziału IV oraz dzieci z grupy IIIB i IIIA. Tematyka tych jasełek była wyjątkowa w tym roku, ponieważ bohaterami były postacie z bajek tak bliskich naszym dzieciom. Każda postać wnosiła morał oraz przesłanie dla wszystkich. Przedszkolaki znały każdą postać bardzo dobrze, gdyż bajki te nie raz były czytane w domach czy też w przedszkolu. Grając swoje role dzieci dobrze wiedziały jak powinny się zachować i odpowiednio wczuły się w powierzone im zadania. Te jasełka były dość kolorowe i barwne, z racji tego nie mogło zabraknąć także naszych maluchów w tym szczególnym dniu. Dzieci z oddziału I ubrały piżamki, zabrały podusie z przedszkola i zaśpiewały piękną kolędę ,,Lulajże Jezuniu’’. Swoim występem wzruszyły wszystkich na widowni. Za to oddział II zaśpiewał ,,Dzwoneczkową kolędę’’ grając przy tym na dzwoneczkach. Pięknie ubrani w białe stroje wyglądali jak zimowej śnieżynki otrzymując gromkie brawa po swoim występie. Na zakończenie wszyscy razem zebraliśmy się by wykonać piosenkę, którą zaśpiewaliśmy wspólnie, ale też Maja, Miłosz i Wiktoria mieli swój solowy występ. Złączyliśmy się wszyscy razem śpiewając, a Mały Aniołek wypuścił światełko do nieba na znak naszej jedności. To wydarzenie na długo zostanie w naszych wspomnieniach.

 

Nagranie z jasełek można obejrzeć tutaj