Przedszkolaki z oddziału muzycznego III A w dniu 29.01.2019 r. odwiedziły gabinet stomatologiczny.

Pani pielęgniarka z radosnym uśmiechem przywitała dzieci. Zapoznała z gabinetem stomatologicznym oraz zademonstrowała działanie sprzętu znajdującego się w gabinecie. Wyjaśniła jak należy poprawnie myć zęby, dlaczego musimy dbać o higienę jamy ustnej i że na stan naszego uzębienia ma bardzo duży wpływ zdrowe odżywianie – jedzenie warzyw, owoców.
Pani stomatolog na zestawie „dużej szczęki” zaprezentowała kolejne etapy mycia zębów. Po czym zaprosiła dzieci na fotel dentystyczny do przeglądu zębów. Wszystkie dzieci były bardzo dzielne i chętnie poddały się badaniu. Na koniec wizyty dzieci otrzymały od pani doktor upominki, a rodzice informację o stanie uzębienia swoich dzieci.

Opracowała: Barbara Kowalczyk