W naszym przedszkolu systematycznie podejmujemy działania profilaktyczne.

W ramach kształtowania nawyków prozdrowotnych, 6 lutego br., dzieci z oddziału IIIb –muzycznego odwiedziły pobliski gabinet stomatologiczny mieszczący się w budynku Gimnazjum nr 3 im. J. Korczaka w Kielcach.
Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz przezwyciężanie stresu wywołanego wizytą stomatologiczną. Pani doktor zachęciła dzieci do zapoznania się z wyposażeniem gabinetu, porozmawiała z dziećmi o higienie jamy ustnej oraz przeprowadziła instruktaż prawidłowego szczotkowania zębów. Kolejną atrakcją była „przejażdżka” w górę i w dół fotelem dentystycznym i przegląd zębów. Dzieci podziękowały pani stomatolog śpiewając znaną piosenkę „Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda” oraz pięknym uśmiechem.
Na koniec wizyty dzieci otrzymały upominki zachęcające do systematycznych wizyt w gabinecie stomatologicznym.

opracowała: Barbara Trybus