Dnia 28.02.2019r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Tłusty Czwartek.

Wychowawca oddziału I przedstawiła maluszkom krótką historię obchodów tradycji Tłustego Czwartku. Dzieci nie mogły się wręcz doczekać degustacji pączków. Jedna z mam zaproponowała, że upiecze dla dzieci oponki czyli tak zwane „pączki z dziurką”. Oczywiście nie mogło zabraknąć wrażeń kulinarnych w tym dniu. Dzieci lepiły z masy solnej pączki i oponki, a potem malowały je „czekoladą” czyli brązową farbą ;) Dzieci były bardzo pochłonięte i zafascynowane robieniem pączków. Nawet kilkoro dzieci zapytało „ a kiedy możemy je zjeść?” ;) Gdy wreszcie na stole pojawiły się prawdziwe pączusie to nasze małe łakomczuszki zabrały się w momencie do konsumpcji. Pączki i oponki były pyszne, aż każdy maluszek oblizywał paluszek :) Mniam… to był pyszny dzień i takich dni dzieci z oddziału I z pewnością chciałyby jak najwięcej :)