Dnia 14 marca 2019r. w naszym przedszkolu odbyło się I Integracyjne Spotkanie pod hasłem „Poznajmy się, pobawmy się” na które zaproszeni zostali uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. A. Hedy ps. „Szary” w Kowali.

 

Oddziały muzyczne IIIa oraz IIIb z wielką radością oczekiwały na Gości. Po wspólnym, nieśmiałym jeszcze powitaniu, nasi podopieczni w ogromnym skupieniu wysłuchali opowieści, o tym, jak to jest być już uczniem.

Wychowankom Szkoły Podstawowej bardzo spodobały się z kolei zajęcia przyrodnicze poprowadzone przez Panią Barbarę Kowalczyk podczas których wcielili się w rolę „detektywów” tropiących wiosenne przemiany w przyrodzie. Spotkaniu nieodzownie, jak na przedszkole rozwijające uzdolnienia muzyczne przystało, towarzyszyło wspólne muzykowanie, śpiew, gra na instrumentach perkusyjnych oraz radość, jaką wywołały zabawy integracyjne podczas zajęć muzycznych przygotowanych i poprowadzonych przez Panie Dorotę Pacek-Styś oraz Barbarę Trybus. Zwieńczeniem spotkania była okazja do twórczej ekspresji plastycznej podczas zajęć z Panią Zimą oraz Panią Wiosną (w tej roli nasze Panie: Anna Iwan oraz Kamila Tombarkiewicz). W tym dniu nie mogło także zabraknąć wspólnego poczęstunku, pamiątkowego zdjęcia oraz własnoręcznie wykonanych upominków, którymi wraz z życzeniami edukacyjnych sukcesów, obdarowali się uczestnicy spotkania.

Dziękujemy Paniom Nauczycielkom ze Szkoły Podstawowej w Kowali – Małgorzacie Boniakowskiej oraz Agnieszce Grosickiej za przyjęcie zaproszenia oraz wspólną zabawę, która pozwoliło naszym wychowankom doświadczyć wspaniałych przeżyć :-) Opracowanie: Barbara Trybus