W dniu 26.02.2019r. w naszym przedszkolu, już po raz kolejny odbyły się zajęcia muzyczne otwarte, na które zostali zaproszeni Rodzice wychowanków oddziału III b – muzycznego. Zajęcia przeprowadziła Pani Dorota Pacek-Styś.

Nieodłącznym punktem zajęć jest oczywiście muzyczna rozgrzewka. Ćwiczenie to kształci szybką reakcję na zmianę tempa i charakteru muzyki. Dzieci zaprezentowały ulubioną zimową piosenkę, pt. „Buli” wraz z opanowanym do perfekcji układem choreograficznym. Nasi wychowankowie cenią sobie jednak kontakt z instrumentem, dlatego też nie mogło zabraknąć wspólnego grania. Z instrumentami perkusyjnymi w ręku zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne przedstawiając interpretację utworu „Drumla” Orchestry Roberto Defato. Nagrodą za zaangażowanie się dzieci w zajęcia była zabawa „Wędrujące buty”, którą sami sobie wybrali. Cieszymy się bardzo, że możemy rozwijać uzdolnienia muzyczne naszych podopiecznych i życzymy im samych sukcesów.

Opracowanie:
Barbara Trybus
Dorota Pacek – Styś