POZEGNANIA ZIMY - POWITANIA WIOSNY, czyli jak przedszkolaki obchodziły I Dzień Wiosny

 

Dzień 21.03.2019 roku, od samego rana był zielony. Przedszkolaki przyszły w zielonych ubraniach, śniadanko też było zielone, i obiadek również był ziony. I oczywiście wszystko dzieciom smakowało. Po zielonym śniadaniu odbyła się uroczystość z okazji „Pożegnania Zimy – Powitania Wiosny” zorganizowana przez członków Przedszkolnego Koła LOP „Baba Jaga” z oddziału muzycznego III A. W inscenizacji dzieci ukazały dwa światy. Świat przeszłości i przyszłości, z jego różnorodnymi obyczajami i obrzędami oraz świat współczesny – dzisiejsza interpretacja przez dzieci dawnych obrzędów.
Ale to nie był koniec atrakcji. Komisja Konkursowa razem z panią dyrektor podsumowała konkurs przyrodniczo – plastycznego „Zwiastuny Wiosny”. Oczywiści laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, a pozostałe dzieci upominki. Także każdy był zadowolony i uśmiechnięty.
Każdy przedszkolak otrzymał od Pani Dyrektor legitymacje członkowskie Koła LOP oraz odznaki „Przyjaciel Przyrody”. Oczywiście, najpierw odbyło się uroczyste ślubowanie na Strażnika Przyrody. Ciekawe czy nasze przedszkolaki wytrwają w swoich postanowieniach:)

Dzieci robiły również porządki w kącikach przyrody, sadziły kwiaty tulipanów, zioła, założyły hodowlę rzeżuchy i wiele innych roślin. Do sadzenia i siania dzieci wykorzystały odpady (pojemniki po jogurtach, margarynie, maśle, butelki plastikowe po wodzie itp).
Szczególnie dużo radości sprawiło przedszkolakom wykonanie „Marzanny” z różnokolorowych materiałów. Kukłę zrobiono ze słomy, zasuszonych kwiatów i przyozdobiono kolorową bibułą. Zadbaliśmy o to, aby „Marzanna” była wykonana z ekologicznych materiałów.
Pani Barbara Kowalczyk z dziećmi ze swojej grupy przygotowała dla wszystkich przedszkolaków „bomby nasienne” z wykorzystaniem gliny, ziemi, nasion traw i kwiatów, które dzieci rozbiły w ogrodzie przedszkolnym. Dla dzieci świetna zabawa, a dla ptaszków mnóstwo jedzenia.

Chociaż dzień bardzo pracowity i intensywny nie pozostał bez znaczenia dla dzieci, które choć znacznie zróżnicowane wiekowo, doskonale się razem bawiły i pracowały.

Przygotowała:
Barbara Kowalczyk