29 marca 2019r. dziesięcioro przedszkolaków z grupy IV –muzycznej pod kierunkiem p. Anny Chmielewskiej i p. Doroty Pacek-Styś wzięło udział w II edycji Festiwalu „Mała Scena dla Ciebie”-2019, którego celem było promowanie młodych talentów w dziedzinie wokalnej i muzycznej oraz tworzenie im możliwości artystycznego rozwoju.

Podczas eliminacji w Ośrodku Kultury „Ziemowit” filii Domu Kultury „Zameczek” zespół „Gwiazdeczki” zaprezentował piosenkę pt. „Zaczarowana dorożka”. Oprócz wokalistów i chóru, dzieci grały na instrumentach perkusyjnych: trójkątach, marakasach i klawesach. Komisja oceniając występy brała pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację utworu, muzykalność uczestników oraz ogólny wyraz artystyczny.

Z 29 prezentacji 11 przeszło do finału, w tym nasze „Gwiazdeczki”. Finał odbędzie się 31 maja 2019 r. w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach.
Trzymamy kciuki!