Wiosna w kalendarzu, wiosna za oknami, a wśród przedszkolaków wiosenne ożywienie…


Tak też było, w dniu 28 marca br., kiedy to nasi podopieczni z wielkim entuzjazmem oczekiwali na przybycie Pana Krzysia Orkisza, który po raz kolejny przygotował muzyczną niespodziankę w ramach cyklu „Spotkania z muzyką”.
Tym razem mieliśmy okazję poznać brzmienie i budowę oboju. Nasi wychowankowie od początku wiedzieli, że jest to instrument dęty, jednakże zaskoczeniem dla nich był fakt, iż nie posiada on „guzików” służących zmianie wysokości dźwięku, tylko metalowe klapy kontrastujące z różanym drewnem z którego został wykonany.
Przedszkolakom również przypadło do gustu określenie oboju „śpiewającym drzewem”. A ponieważ nasi wychowankowie wykazują muzyczne predyspozycje, już od pierwszych słów piosenek, nie pozwolili Panu Krzysiowi czuć się samotnym podczas wykonywania „Kle, kle boćku” czy też „Marcowej kaszy”.
Z wielkim zaciekawieniem oczekujemy kolejnego – pełnego wiosenno-letnich inspiracji – koncertu kameralnego.

Opracowała: Barbara Trybus