Dnia 29.04.2019r. dzieci z kółka plastycznego po raz kolejny pojechały na wycieczkę do Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Dla uzdolnionych plastycznie przedszkolaków odbyły się tam drugie warsztaty artystyczne, tym razem z malarstwa. Warsztaty poprowadziła znana nam już dr Izabela Żuławnik. Na wstępie spotkania pani Izabela wraz ze swoimi studentami przypomniała dzieciom czym jest rytm w sztuce plastycznej. Dzieci dowiedziały się również wielu nowych rzeczy związanych z malarstwem artystycznym, np. co to jest wernisaż. Oglądały palety do mieszania farb oraz różne rodzaje pędzli. Porównywały obrazy namalowane akwarelami i farbami akrylowymi. Same również mogły wcielić się w role artystów – przy pomocy farb wykonały prace plastyczne, najpierw kalkując wydrukowane rytmiczne formy na folii a następnie obijając swoje dzieło, na przyłożonej do pomalowanej folii czystej kartce. Dzięki temu dzieci w łatwy sposób zrozumiały czym jest lustrzane odbicie. Pani Izabela wraz ze swoimi studentami udzielała przedszkolakom instrukcji, odpowiadała na wiele pytań dzieci i pomagała nieco w tworzeniu.

Dzieci bardzo poważnie podeszły do sprawy, dbały o każdy szczegół. Bardzo się starały. Zajęcia zakończyliśmy zwiedzeniem galerii i obejrzeniem prac studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Opracowała: Kamila Tombarkiewicz