10 maja 2019 r. dzieci z oddziału IV—muzycznego wybrały się do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kielcach.

Zaraz po przekroczeniu progu szkoły przywitały nas Panie Dorotka i Agnieszka, które oprowadziły nas po całym budynku. Mieliśmy możliwość zobaczyć min.: salę gimnastyczną, sale lekcyjne, sekretariat, bibliotekę oraz świetlicę. Byliśmy gośćmi na lekcji techniki w klasie I, matematyki w klasie III oraz odwiedziliśmy naszych rówieśników w zerówce. Przedszkolaki miały możliwość zobaczyć jak wygląda lekcja w szkole, jak uczniowie pracują na lekcji, jak się zachowują.
Na koniec naszej wizyty czekała na nas niespodzianka. Bawiliśmy się na korytarzu w ”Kodowanie”, z którego powstał nam kwiatek oraz uczestniczyliśmy w zabawach ruchowych przy muzyce.
Bardzo dziękujemy wszystkim Paniom i uczniom za miłe przyjęcie:-)