29 kwietnia 2019 r. w oddziale IV i III b odbyły się zajęcia okolicznościowe związane z Dniem Flagi - „Dlaczego należy szanować flagę?” Dzieci wypowiadały się na temat Polski— z czym się ona im kojarzy, czym jest dla nich.

Wskazywały Polskę na mapie i globusie. Określały położenie gór, morza, pokazywały Wisłę. Następnie obejrzały film edukacyjny „Polskie symbole narodowe”, po którym odbyła się rozmowa dotycząca tematu zajęć. Recytowali również wiersz Czesława Janczarskiego „Barwy ojczyste” oraz odśpiewali z powagą i w pozycji na baczność Mazurka Dąbrowskiego. Chętnie bawili się w zabawy muzyczne i ruchowe tworząc flagi. Przy piosence „Jesteśmy Polką i Polakiem” zatańczyli wspólnie taniec. Na zakończenie wykonywali pracę plastyczno- techniczną - chorągiewkę.
Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.