Dnia 5 czerwca br. przedszkolaki z grupy III udały się z wizytą na do szkoły podstawowej.

Niektóre dzieci po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły. Było to dla nich nie lada przeżycie – duży budynek, dużo dzieci, dzwonek na przerwę. Inne nie kryły wzruszenia podczas spotkania z kolegami i koleżankami z którymi jeszcze nie tak dawno uczęszczali do przedszkola.

Dzieci zwiedzały szkołę, zobaczyły sale lekcyjne, gabinet pielęgniarki, stołówkę oraz świetlicę. Dużą atrakcją dla naszych wychowanków okazały się przygotowane przez Panią Beatę Tomalę oraz Urszulę Piasecką innowacyjne zajęcia z programowania. Swój spacer po szkole przedszkolaki zakończyły wizytą w bibliotece, gdzie zapoznały się z jej wyposażeniem i księgozbiorem. Dzieci chętnie opowiadały o swoich kontaktach z książką, rozpoznawały poznane litery oraz oglądały wystawę lektur. Pani bibliotekarka w ramach Akcji Cała Polska czyta dzieciom przeczytała bajkę „O skrzacie, który chciał przyspieszyć czas” autorstwa Ewy Stadtmuller. Spędzony czas w szkole minął naszym wychowankom bardzo przyjemnie i miło. Dzieci pełne nowych wrażeń i doświadczeń powróciły do przedszkola.

Opracowała: Barbara Trybus