Pierwsze tygodnie w przedszkolu już za nami! Bawimy się wesoło, poznajemy się wzajemnie i radośnie spędzamy czas.

Dzisiejszy dzień w grupie IV był wyjątkowy, bo świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który obchodzony jest 20 września. Na wieść o przygotowanej w grupie uroczystości dzieci się bardzo ucieszyły. Poczuły się wyjątkowe, z pięknym na ustach uśmiechem, dobrym humorem i chętnie brały udział w przygotowaniach. Od samego rana bawiły się i śpiewały piosenki o przedszkolakach. Następnie opowiadały o tym, jakie cechy powinien mieć „super przedszkolak” i w jaki sposób powinien się zachowywać w przedszkolu.

W dalszej części uroczystości dzieci bawiły się wspólnie wykonując plakat grupowy „Drzewko naszej grupy” – ozdabiały wyciętymi listkami z konturów własnej dłoni, a kontury stópek posłużyły do ozdobienia pnia drzewa. Następnie każde dziecko wykonało własną masę SLIM w wybranym przez siebie kolorze i dowolnie ją ozdabiając np. cekinami, gwiazdkami, brokatem, koralikami, a także ziołami zebranymi z działki przedszkolnej – koperek, szczypiorek, pietruszka. Masę rozciągały w dowolny sposób, tworząc balony. Słuchały bajki o przedszkolnych przygodach pewnego chłopca, próbowały oceniać jego postępowanie, potem składały obrazki z części, bawiły się balonami, łapały i puszczały bańki mydlane oraz tworzyły proste układy choreograficzne z wykorzystaniem pasków bibuły, chusty animacyjnej, piłek, balonów. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały wykonany własnoręcznie SLIM oraz balony i pożegnały się pamiętając o używaniu zwrotów grzecznościowych „proszę”, „dziękuję”. Dbały o ład i porządek w Sali – wyrzucanie papierków do kosza. Nie zabrakło także zdjęć pamiątkowych, do których dzieci bardzo chętnie pozowały.

Przygotowanie i zorganizowanie uroczystości:
wychowawca oddziału IV- Barbara Kowalczyk

„Do przedszkola idzie Wrzesień
żeby zostać przedszkolakiem
a za Wrześniem biegną dzieci:
czekaj na nas, nie bądź taki!
Maszeruje razem z dziećmi,
ręka w rękę, noga w nogę,
wszystkim wkoło opowiada:
przedszkolakiem zostać mogę!”

przedszkolakom, aby ten Dzień był dniem szalonej zabawy i uśmiechu od ucha do ucha! I taki też był! Dzieci wspólnie z paniami bawiły się przy dźwiękach radosnej muzyki, malowały swoje buzie, bawiły się na placu zabaw, rysowały kolorową kredą, tańczyły z tęczową chustą. Pani Dyrektor wręczyła również prezenty, które sprawiły wiele radości przedszkolakom! Słodki poczęstunek oraz pamiątkowe odznaki Super Przedszkolaka były miłym akcentem w tym radosnym dniu. Fajnie być przedszkolakiem ! Bo przecież „… wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu…” R. Fulghum