1 października było niezwykle ważne święto, Międzynarodowy Dzień Muzyki.

Nasze przedszkole obchodziło go uroczyście. Każda grupa realizowała w tym dniu własny repertuar. W oddziale II przywitaliśmy się z tradycyjnie muzycznym powitaniem, które dzieci wprost uwielbiają. Następnie wspólnie próbowaliśmy ustalić co to takiego muzyka?. Dzieci miały wiele pomysłów i poszło im rewelacyjnie. Następnie przypomnieliśmy sobie nazwy wybranych instrumentów perkusyjnych, po czym stworzyliśmy akompaniament do utworu „Orkiestra” D. K. Jagiełło, dzieci były zachwycone i ciągle chciały jeszcze i jeszcze, coraz to lepiej nam wychodziło. Dzieci wczuły się w rolę muzyków i chętnie dały by koncert :) Stworzyliśmy także własną pięciolinię i klucz wiolinowy, a nutkami były dzieci :) Dzieci tak się wciągnęły, w zabawę muzyką, że kontynuowaliśmy ją w postaci muzycznych zabaw i wspólnych śpiewów. Każdy mały muzyk w tym dniu zrobił własną odznakę - „nutkę super muzyka”.