1 października br. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Muzyki.

W oddziale V – muzycznym obchodziliśmy go pod hasłem „W krainie muzyki”. Przedszkolaki odkryły, że muzyka jest wszędzie. Najcenniejszą wiadomością tego dnia okazała się informacja, że muzyka to przede wszystkim uporządkowany, wg określonych zasad, zbiór dźwięków. Tym bardziej z zapałem uczestniczyli w zabawach emisyjnych na nutkach gamy c-dur. Prawdziwą przyjemność sprawiła dzieciom zabawa z „Panią Gamą”, podczas której wykazali się znajomością pierwszych zasad muzyki.

Najważniejszym wydarzeniem tego dnia było spotkanie z zaproszonymi gośćmi – wychowankami Akademii Małych Talentów, którzy swoim występem uświetnili obchodzony Międzynarodowy Dzień Muzyki. Pani Maria Wieleńska – kierownik sekcji „Małe skrzypeczki” - zafascynowała naszych wychowanków opowieścią o „narodzinach” pierwszych instrumentów smyczkowych. Przygotowała także małą niespodziankę, dzięki której, odkryły się w dzieciach talenty muzyczne podczas wspólnego koncertowania. Zabawa była wyśmienita, dzieci radosne i zadowolone.

Opracowała: Barbara Trybus

Filmiki z wydarzenia:

https://drive.google.com/file/d/19wEiY_qOXvwjeqDpUlstnsgZwIgtFsgk/view?usp=drive_web

https://drive.google.com/file/d/1xMoDwLZ02S-43oQ0ikZIFjZ84ba5ViWg/view?usp=drive_web