W dniu 2 października 2019r. przedszkolaki z oddziału II wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Już od rana nie mogły się doczekać kiedy wreszcie wyjdziemy. W Bibliotece przywitały nas Panie bibliotekarki w bardzo ciepły i serdeczny sposób. Miały dla nas niespodziankę. Zaprosiły na naszą wizytę gościa specjalnego autorkę utworów dla dzieci Panią Renatę Głasek – Kęska. Pani Renata zaprezentowała dzieciom książki własnego autorstwa i przeczytała dzieciom 3 krótkie bajeczki. Ponadto opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie pisarki, w jaki sposób powstawały bajki, co natchnęło Panią Renatę do pisania. Pani Renata pochwaliła się nam, że oprócz tego, że jest pisarką to pracuje również w Teatrze Żeromskiego w Kielcach i wykonuje tam zawody suflera i inspicjenta. Pani Renata opowiedziała dzieciom w bardzo ciekawy sposób o swoich zawodach i nawet wspólnie z dziećmi zrobiła rozgrzewkę przepony i aparatu mowy, dzieci były zachwycone i rozbawione. Tym sposobem poznaliśmy na jednej wycieczce aż cztery zawody w ramach programu edukacyjnego „Poznaję zawody. Planuję swoją przyszłość”.

Opracowała: Milena Bartkowska