Przedszkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody „Baba Jaga” zaprosiło wszystkich rodziców i dzieci z naszego przedszkola do udziału w akcji zbiórki karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Dominach pod hasłem „Przedszkolaki Pomagają Zwierzętom”.

Akcja trwała w październiku 2019r. Celem akcji było: budzenie potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym zwierzętom; propagowanie właściwej i odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami; ukazanie znaczenia psa i kota w życiu człowieka; uczenie zasad bezpiecznego obcowania z psami; przełamywanie barier w kontaktach ze zwierzętami; rozwijanie aktywności poznawczej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za zaangażowanie się w naszą akcję i za przekazanie dużej ilości karmy dla psów i kotów, kocyków, kołder, misek i wielu innych rzeczy.
Zebrane dary zostały zawiezione do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach k/Kielc.

Zebrano:
- sucha karma dla psa – 49 kg 500g
- sucha karma dla kota – 22 kg 800g
- konserwa dla psa – 17 kg 995g
- konserwa dla kota – 2 kg 970g
- makaron – 1 kg 750g
- kiełbasa – 500g
- paluszki/kabanosy – 675g
- kołdry – 3 szt.
- koc – 2 szt.
- zabawki – 1 szt.
- miski – 2 szt.

Organizatorzy