W dniu 15 listopada na terenie Przedszkola Samorządowego nr 25 w Kielcach odbyły się warsztaty kulinarne „Na świętego Marcina, najlepsza gęsina” prowadzone przez profesjonalnego kucharza Michała Markowicza.

Zajęcia prowadzone były w ramach programu „Poznaję zawody. Planuję swoją przyszłość”. W zajęciach brały udział dzieci 4 i 5 – letnie z oddziału III i IV.
Celem zajęć było poznanie zawodu kucharza jak również poznanie różnych smaków potraw i zasad zdrowego odżywiania się. Zdrowe odżywianie obecnie staje się coraz popularniejsze. Rośnie liczba osób, które odżywiają się prawidłowo. To dorośli dają przykład dzieciom swoim zachowaniem, postępowaniem, również tym, co pojawia się na talerzu. W naszym przedszkolu podejmowane są działania na rzecz korygowania przyzwyczajeń i kształtowania właściwych nawyków żywieniowych u wychowanków. Systematycznie wdrażane są podstawy zdrowego stylu życia. Rezultatem tego działania w przyszłości będzie wiedza dziecka z zakresu ochrony zdrowia i higieny, przyswajanie nawyków higieniczno- zdrowotnych, a także zasad zdrowego żywienia, kultury sporządzania i spożywania posiłków. To zadaniem dorosłych jest pokazanie dzieciom różnych możliwości, by zaczęły sięgać po różnego rodzaju produkty, w ten sposób będą wspomagać w tym zakresie swój rozwój.
Podczas warsztatów kulinarnych dzieci wspólnie z kucharzem Michałem Markowiczem przygotowywały smaczne i zdrowe potrawy. Wykonywały klopsiki, szaszłyki z mięsa gęsi oraz warzyw. Wspólnie z kucharzem komponowały sosy np. czosnkowy, jogurtowy z dodatkiem różnych ziół, żurawinowy, borówkowy, dowiedziały się jak powstaje majonez. Po czym zaczęła się degustacja wspólnie przyrządzonych potraw. Dzieciom bardzo smakowały samodzielnie przygotowane potrawy. W tym dniu nawet kiszone ogórki wcale nie były takie kwaśne i szybko znikały z talerzyków. Podczas warsztatów przedszkolaki rozwijały swoje praktyczne umiejętności kulinarne oraz poznawały różne sposoby wykonywania potraw z danych produktów. Uczyły się również umiejętności współpracy w grupie i czerpanie radości ze wspólnego przygotowania różnorodnych potraw. Dzięki warsztatom dzieci miały możliwość nabycia umiejętności planowania i organizowania swoich działań, poznawały różne smaki potraw, zapachy ziół, z których były wykonywane potrawy, rozwijały swoją kreatywność poprzez samodzielne przygotowanie potraw, zapoznały się również z zasadami savoir-vivre przy stole. Warsztaty kulinarne były ciekawą podróżą do świata zmysłów - smaku, zapachu i koloru. To była wspaniała zabawa, która mamy nadzieję, że zachęci naszych wychowanków do zdrowego odżywiania oraz pokaże, że to, co jest zdrowe może być bardzo smaczne i ładnie wyglądać.
Zachęcamy rodziców do wspólnego przygotowania posiłków, ponieważ dzieciom lepiej smakują i są chętniej zjadane.

Serdecznie dziękujemy PANU MICHAŁOWI za wspaniałe i atrakcyjne zajęcia !!!!

Opracowała: Barbara Kowalczyk