MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK - „W MUZYCZNEJ KRAINIE BAŚNI”
ZORGANIZOWANEGO W ODDZIALE IV– DZIECI 4 i 5 - letnich
W DNIU 05.11.2019

 

Obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, obfitowały w zabawy i konkursy. Dzieci rozwiązywały zagadki obrazkowe, słuchowe i muzyczne. Słuchały fragmentów ulubionych bajek, opowiadały o swoich ulubionych bajkach i bohaterach bajek. Kolorowały obrazki z ulubionymi bohaterami z bajek. Następnie przedszkolaki dobierały bajkowe obrazki rozwijające percepcje wzrokową i dopasowywały do nich kartoniki z rekwizytami. Podczas zabawy „Zatrute jabłko” – rozwijały szybkość i refleks, uczyły się rywalizacji i radości z wygranej. Podczas zabawy „Pomagamy Kopciuszkowi” – rozwijały motorykę i koordynację wzrokowo-ruchową. Zadanie nie było łatwe, trzeba było oddzielić groch od kaszy i tym razem dzieci poradziły sobie znakomicie. Po wyczerpującej pracy rozpoczął się wyczekiwany „Baśniowy bal”. Dzieci były przebrane w stroje z bajek, a były to: wróżki, rycerze, królewny, księżniczki, czarodzieje i wiele innych osobistości świetnie się bawiących przy bajkowych dźwiękach muzyki.
Zabawa sprawiła dzieciom bardzo wiele radości, a jednocześnie przypomniała rodzicom, personelowi o nieocenionej i ponadczasowej wartości czytania dzieciom książek.

Opracowała: Barbara Kowalczyk