Mądra szkoła czyta dzieciom czyli przedszkolaki z oddziału V - muzycznego z wizytą w czytelni Szkoły Podstawowej nr 12 w Kielcach

 

15 listopada 2019 r. nasi podopieczni po raz kolejny odwiedzili Szkołę Podstawową nr 12 w Kielcach. Tym razem, w ramach programu „Mali Czytelnicy”, uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, gdzie zachwycili się ogromnym księgozbiorem i jak sami określili „prawdziwym zapachem książek”. Wielka niespodzianka czekała na nich jednak w czytelni, gdzie oczekiwali na nich uczniowie klasy I. Pierwszaki samodzielnie i z wielkim zaangażowaniem przeczytały naszym podopiecznym opowiadanie „Szkoła naprawdę jest super” autorstwa Doroty Skwark.

Wizyta w szkole była bardzo pożyteczna i miła. Przedszkolaki czuły się tam bardzo dobrze i po powrocie do przedszkola chętnie opowiadały wrażenia z wycieczki. Mamy nadzieję, że kolejna już wizyta w szkole sprawi, że po wakacjach nasze starszaki bez stresu i z uśmiechem na twarzach przekroczą próg szkoły.

Opracowała: Barbara Trybus