Jak obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości?

 

W naszym przedszkolu 12 listopada br. obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas Polaków dzień.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Nasi podopieczni przygotowali inscenizację o charakterze patriotycznym opowiadającą o losach zniewolonej Polski. Dumnie i z mocno bijącymi serduszkami odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”. 

W tym dniu nasze przedszkole gościło także służącego zawodowo naszej ojczyźnie Pana Łukasza Skowrona. Podczas wizyty, Pan Łukasz, opowiedział przedszkolakom o swojej służbie wojskowej, zaprezentował mundury oraz pokazał podręczne wyposażenie plecaka żołnierskiego.

Przedszkolaki wraz z wychowawcami ogromnie dziękują Panu Łukaszowi Skowronowi za przybycie do przedszkola, za czas poświęcony dzieciom i pokazanie jak niezwykłym zawodem jest zawód żołnierza.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on na zawsze w pamięci naszych „Małych Polaków”.

 

opracowała: Barbara Trybus