W dniu 27.11.2019 r. w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów kieleckiego Teatru „Patigo”.

Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem obejrzały spektakl „Wielkie wydarzenie w świecie małych ludzi”. Artyści przedstawili na żywo, w sposób humorystyczny cechy profilaktyczno - edukacyjne utworu, mające na celu wspieranie dzieci w radzeniu sobie z trudnościami zagrażającymi rozwojowi oraz eliminowaniu czynników zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu. Między innymi dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy ubrać się na wycieczkę do lasu oraz jak bezpiecznie zachować się na jezdni. W zabawny sposób przybliżono postać lekarza, który staje się przyjacielem młodych odbiorców sztuki. Przedstawienie prowadzone było w sposób wesoły i angażujący dzieci do wspólnej zabawy, poprzez piosenki śpiewane na żywo oraz zabawną grę aktorską.

Opracowała: Barbara Koawalczyk