W dniu 26.11.2019 r. w oddziale IV obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia – „Mój Przyjaciel Miś”.

W tym roku szkolnym celem popularyzacji tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości, jakimi są: dzieciństwo, przyjaciel, wierność, miłość, ciepło, wrażliwość, opiekuńczość. Z tymi słowami łączy się właśnie „Pluszowy Miś”, Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i wszelkich niebezpieczeństw.

W tym dniu dzieci do przedszkola przyniosły pluszowe misie. Okazało się, że pluszowy miś to ulubiona zabawka bardzo wielu dzieci i dobrze, iż ma ona swoje święto.

Tego dnia na dywanie zostały ułożone różne misie: brunatne, kolorowe, polarne, pandy, koale, misie staruszkowie, „Kubusie Puchatki”, puszyste, misie w różnych przebraniach, misie – Mikołaje, misie – Piraci, misiaczki malutkie i misie plecaki.

Dzieci zaprezentowały swoje misiaczki, opowiadając ciekawe historie o wspólnych przygodach. W kąciku bibliotecznym wyeksponowaliśmy książki dotyczące misiów bajkowych np. „Kubuś Puchatek” jak i misiów prawdziwych, niedźwiedzi, koali, misiów pandy. Następnie słuchaliśmy bajki „Przygody Kubusia Puchatka”, wierszy np. „Miś idzie do przedszkola” Z. Bronikowskiej oraz odbyła się wspólna zabawa „Taniec wesołych misiów” z maskotkami przy piosenkach o „misiach i misiaczkach” z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Dzieci grały na instrumentach perkusyjnych wystukując rytm znanych piosenek o misiach. Następnie dla odważnych odbyły się ćwiczenia sprawnościowe z maskotkami „Przejście przez tunel”. Przedszkolaki, również ochoczo malowały farbami plakatowymi „misiowe” portrety, z których wykonały wystawę prac. Za wspaniałą zabawę dzieci otrzymały nagrodę w postaci odblasków w kształcie misia. Na koniec zajęć odbył się słodki poczęstunek „misiowy przysmak” – miodek na wafelku. Wszystkie „misie” miały buźki uśmiechnięte i słodkie od miodu.

Opracowała: Barbara Kowalczyk