W dniu 20. 01. 2020r. dzieci z Koła plastycznego miały okazję poczuć się jak studenci, ponieważ wyruszyli na wycieczkę do Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Przedszkolaki byli zachwyceni wystawą prac i poznali technikę jaką jest mozaika. Na warsztatach plastycznych dzieci ze skupieniem rysowali ,,Trole’’. Ponadto przedszkolaki z radością malowali swoje prace bawiąc się barwami tuszy. Na zakończenie wizyty w Instytucie dzieci wyruszyły na poszukiwania ukrytych przez studentów Troli, które zabrali do przedszkola. Przedszkolakom bardzo podobały się: wystawa prac, warsztaty plastyczne i były szczęśliwe, że mogły twórczo działać pobudzając własną wyobraźnię, odkrywać nowe techniki, materiały, dzięki którym tworzone są piękne prace. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne wycieczki do Instytutu Sztuk Pięknych.

Opracowała: Anna Iwan