Dzień św. Walentego
to dzień dobry dla każdego,
w każdej jego wolnej chwili
wszyscy są dla siebie mili….

 

Dla przedszkolaków Walentynki to okazja do wspólnej zabawy i pokazania jak w przyjaźni mogą ze sobą spędzać czas.

W oddziale V-muzycznym święto obchodzono ze szczególnym uwzględnieniem zachowania zasad dobrych relacji rówieśniczych. Pojęcie miłości, zdefiniowane jako relacje miedzy osobami, które pragną czynić dobro dla drugiej osoby, pomógł im odkryć wiersz Ewy Sujeckiej, pt. „Walentynki”, który wspólnie odczytaliśmy. Nie zabrakło także przyjęcia – niespodzianki z piernikowymi serduszkami w roli głównej. Zwieńczeniem zajęć w tym dniu było wykonanie kreatywnej pracy plastycznej przy wykorzystaniu kolorowych serduszek z których powstały przesympatyczne zwierzątka – jakże kochane przez naszych przedszkolaków.

W tym dniu wręczono również drobne upominki dla uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Moja Kartka Walentynowa”. Prace: Aurelii Karpowicz, Dawida Biegańskiego, Maksymiliana Gniadka oraz Zofii Karwackiej reprezentują nasze przedszkole na wystawie prac konkursowych w Dom Kultury Zameczek w Kielcach.

Opracowała: B. Trybus