W dniu świętego Walentego
nic nie może dziać się złego,
nikt nie może się dziś złościć,
bo dziś nadszedł dzień miłości…
Mamy dzisiaj Walentynki
święto chłopca i dziewczynki.
Takich, co to się kochają
no i sobie też ufają.


Nawet słoniki porcelanowe
kotki, żyrafy całe pluszowe,
dziś wysyłają swe Walentynki…
Ja wrzucam moją do Twojej skrzynki,
śląc w niej całusy takie gorące,
jakby wyssało je całe słońce !
Złap je i spróbuj domyślić się,
kto tak szalenie pokochał Cię ?

14 lutego w grupie II świętowaliśmy walentynki. Dzieci z ogromną radością wykonywały prezenty dla tych, których kochają najbardziej, czyli dla swoich rodziców. Serduszka, które powstały stanowiły dopełnienie dnia, w którym świętowaliśmy tę uroczystość. Odbyło się wiele konkurencji, w trakcie których dzieci nawzajem dopingowały się i zachęcały do działania. Dowiedziały się kim był św. Walenty i dlaczego właśnie to święto obchodzimy 14 lutego. Dzieci chętnie angażowały się podczas zabaw i wyśmienicie się bawiły. Na zakończenie uroczystości nie obyło się bez słodkiego poczęstunku.