W dniu 14 lutego jest to Dzień Świętego Walentego ostatnio obchodzony także i u nas, jako Dzień Zakochanych. Tego dnia osobie nam bliskiej możemy wysłać upominek lub kartkę.

 

W dniu 14 lutego 2020 r. w naszym przedszkolu, w oddziale muzycznym IV dzień ten obchodzony był jako „Walentynki pod znakiem przyjaźni”. Dzieci wysłuchały wiersz „Walentynki” zachęcający do okazywania sobie przyjaźni, dobroci i serdeczności. Wykonywały „Walentynę” w kształcie serduszka wyciętego z pianki, ozdabiały go według własnego pomysłu i upodobania. Następnie odbyły się wesołe zabawy przy muzyce i piosenkach. Wiele radości przyniosła dzieciom zabawa „Odszukaj drugiej połówki” – na dywanie rozłożone były serca różnej wielkości i poprzecinane w różny sposób. Zadaniem dzieci było dobrać serca tak, żeby pasowały do siebie. Również dobierały do pary ciasteczka z życzeniami w kształcie serduszek. Na koniec zajęć wszystkie dzieci poczęstowane zostały słodyczami przez Panią Dyrektor oraz Przedszkolną i Oddziałową Radę Rodziców.

Opracowała: Barbara Kowalczyk