W dniu 20.02.2020 roku w Przedszkolu Samorządowym nr 25 w Kielcach w oddziale IV obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota.

Celem obchodów było propagowanie szacunku dla kotów, nie tylko rasowych, a szczególnie zwrócenie uwagi na rolę kota w życiu człowieka i pomoc kotom, tym, które potrzebują tej pomocy – bezdomnym zwierzętom.

„Koty, kotki” – z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w „kocich zabawach”. Od samego rana dzieciom towarzyszyły piosenki o kotach, których słuchały podczas całodniowych zabaw.
Po krótkim przedstawieniu celu spotkania i odśpiewania piosenki, przyszedł czas na głośne czytanie wierszy o kotach i kocie zabawy, wśród których nie mogło zabraknąć rysowania kotka i ozdabiania go kolorowymi kredkami, rozwiązywania zagadek o kotach oraz śpiewania kocich piosenek. Niektóre dzieci same też zamieniały się w kociaki – ich ubiór, maski i maskotki przedstawiały milusińskie zwierzątka. Otrzymały również pamiątkowy upominek w postaci malowanek przedstawiających różne koty i kotki, które dzieci ochoczo kolorowały po obiedzie. Przedszkolakom bardzo podobało się spotkanie, dzięki któremu jeszcze bardziej polubiły koty i z radością będą świętowały je za rok.

Opracowała: Barbara Kowalczyk