23 lutego 2020r., Chór Małe Nutki Przedszkola Samorządowego nr 25 w Kielcach zaprezentował się na scenie kieleckiej Filharmonii, wraz z siedmioma najlepszymi chórami województwa świętokrzyskiego w familijnym koncercie – „Zimowy zawrót głowy”.

Chór do wystąpienia przygotowała Pani Magda Cabaj – dyrygent Chóru Mała Fermata oraz Chóru PS 25 w Kielcach, która „zaraziła” swoją pasją i zaangażowaniem naszych podopiecznych. „

Tegoroczna zima nas nie rozpieszcza, a miłośnicy białego puchu mają na co narzekać, bo prawie w ogóle go w tym roku nie było. Dlatego też […] w Filharmonii Świętokrzyskiej 150 małych śpiewaków postanowiło wprowadzić widzów za pomocą muzyki w iście zimowy nastrój.

- Tak jak chodzimy, oddychamy i potrzebujemy wody, tak uważam, że śpiew leczy, dotlenia, rozwija i kształtuje pamięć. Dodatkowo jeśli mowa o chórze, to uczy on takiej współpracy w grupie, która może się przełożyć w późniejszych latach na życie małych wokalistów - tłumaczyła Ewa Robak ze Stowarzyszenia Przyjaciół Chóru Kameralnego Fermata.

W ramach […] wydarzenia pod nazwą „Zimowy zawrót głowy”, na scenie świętokrzyskiej filharmonii 150 małych muzyków w wieku od 6 do 9 lat zaprezentowało piosenki, które swoją tematyką nawiązują do mroźnej pory roku. Koncert ten opatrzony był iście familijną atmosferą, a muzykiem mógł zostać każdy z widowni. A co jest najtrudniejszego w pracy z tak młodymi wykonawcami?

W trakcie [...] występu dzieci z widowni były zapraszane na scenę, gdzie mogły spróbować swoich sił w grze na różnego rodzaju instrumentach. Zwieńczeniem koncertu było wspólne wykonanie utworu „Eine Kleine Nachtmusik” skomponowanego przez młodego Wolfganga Amadeusza Mozarta”.

W imieniu swoim, jak również Pani Magdaleny Cabaj, pragnę serdecznie podziękować Rodzicom w pomoc w przygotowaniu dzieci do wystąpienia a także zaszczycenie nas swoją obecnością na widowni w dniu koncertu.

Pani Małgorzacie Kowal składamy serdeczne podziękowania za udostępnienie zdjęć do niniejszej fotorelacji.

Wszystkie zdjęcia można obejrzeć pod następującym adresem:
https://wetransfer.com/downloads/bc5bac808387748fc02cee57a69dc52320200227171730/ cb4aee64ce6e942d694e6dcc15e45ff520200227171731/967a8e

Opracowanie: Barbara Trybus za Wiktorem Żelaznym – Radio eM Kielce

Piszą o nas:
http://em.kielce.pl/kalendarz-wydarzen/36075-zimowy-zawrot-glowy