W dniu 21 luty br., w oddziale V-muzycznym odbył się Turniej wiedzy o obowiązkach ucznia klasy I szkoły podstawowej, pod hasłem „Szkoła nas woła!”

 

Rywalizację podjęły cztery, 4-osobowe drużyny. Przedszkolaki wykazały się doskonałą znajomością wyposażenia plecaka oraz piórnika szkolnego, miały sposobność obejrzenia pakietu książek ucznia klasy I. Duże zainteresowanie wzbudził także „Słownik ortograficzny” oraz „Obrazkowy słownik języka angielskiego”. Jednym z zadań do wykonania w ramach Turnieju było rozwiązanie krzyżówki tematycznej, której hasło musieli odczytać już sami, a następnie w zespołach zapisać na przygotowanej kartce.

Finałowe zadanie wymagało od dzieci połączenia sił – z przygotowanych wyrazów wspólnie ułożyli hasło przewodnie „Szkoła nas woła!”.

W rywalizacji najlepszy okazał się zespół w składzie:
1. Ala Jaros
2. Czarek Solnica
3. Marysia Siemieniec
4. Matylda Śmietańska

Wielkie brawa!!!

opracowała: Barbara Trybus