23. 06. 2020r. przedszkolaki z grupy I hucznie obchodziły Święto Taty, realizując zadania programu innowacyjnego ,,Poznajemy tradycje i zwyczaje naszych przodków’’.

Dzień upłynął pod hasłem ,,Spędzam czas z moim tatą’’.
Zajęcia zaczęły się od wypowiedzi dzieci na temat zawodów swoich tatusiów. Każde dziecko jedno przed drugim chwaliło się, gdzie pracuje i co robi Jego tata. Przedszkolaki z dumą opowiadali o swoim tacie. Rozmowa zakończyła się podsumowaniem na temat: ,,Rola taty w życiu dziecka’’. Uwieńczeniem w/w rozmowy była zaśpiewana piosenka przez przedszkolaków ,,Tata jest potrzebny’’.
Dalsza część zajęć to sama przyjemność – dzieci wykonały pracę plastyczną ,,Serce dla Taty’’ z użyciem różnych elementów dekoracyjnych. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i starannością wykonywały upominek dla swojego taty. Wszystkie laurki przedszkolaki wykonali przepięknie. Swoimi małymi paluszkami kolorowały, dekorowały i upiększały swoje prace.
Zajęcia zakończyły się układaniem życzeń dla swoich tatusiów. Dzieci życzyły bardzo wiele, aż miło było posłuchać. Oby się te z głębi serca płynące życzenia spełniły. Wykonane laurki zostały zapakowane w foliowe koszulki i zabrane do domu. To był wspaniały, pełen pięknych przeżyć dzień. Po dzisiejszych zajęciach z całą odpowiedzialnością można stwierdzić, że dzieci bardzo kochają swoich tatusiów, a ojcowie swoje dzieci.

Opracowała: Anna Iwan