„Świecowa aromaterapia” - udział dzieci w bożonarodzeniowych kreatywnych warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez przedstawicielki LOP w Kielcach zorganizowanych przez Przedszkolne Koło LOP „Baba Jaga”.

 

W dniu 15 i 16 grudnia 2020 r., dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych wzięły udział w warsztatach, podczas których samodzielnie wykonywały świece żelowe. Dzieci miały do dyspozycji wysokogatunkowe ekologiczne materiały - piasek w różnych kolorach, kolorowe kamyczki, muszelki, materiał przyrodniczy np. szyszki, gałązki świerkowe, suszone owoce np. jabłka, pomarańcze, kwiatki i inne ozdoby, różne zapachy i kolory barwników. Dzięki nim każdy mógł zaprojektować wygląd swojej świecy według własnego pomysłu. Na początku dzieci wsypywały do szklaneczek piasek, kamyczki w dowolnie przez siebie wybranych kolorach, a następnie układały podobające się im ozdoby. Na końcu Panie prowadzące warsztaty zalały świece ciepłym żelem, co wywarło na wszystkich duże wrażenie! Przedszkolaki wykazały się dużą pomysłowością, dzięki czemu każda świeca jest inna – piękna i wyjątkowa, o czym już wkrótce przekonają się Rodzice Przedszkolaków.

Opracowała: Barbara Kowalczyk