5 stycznia 2021r to bardzo słodki dzień w oddziale V-muzycznym.

Zabawy, zajęcia, pogadanki, a nawet praca plastyczna miały na celu popularyzację i upowszechnienie historii czekolady oraz jej wartości zdrowotnych a przede wszystkim kształtowanie pożądanych postaw dotyczących wiedzy o zdrowym stylu życia, pokazaniu konieczności zachowania umiaru w jedzeniu słodyczy.

Czekolada to jeden z najbardziej popularnych smakołyków na całym świecie. Jej podstawowe składniki to miazga kakaowa i masło kakaowe. Ten słodki smakołyk zawiera witaminy: A, E, wiele witamin z grupy B oraz kwas foliowy, żelazo, magnez, cynk, i potas. Surowcem do wyrobu ulubionego przysmaku dla dzieci i dorosłych jest ziarno kakaowe otrzymywane z osiągającego 10m wysokości drzewa kakaowca. Dawniej czekoladę kupowano w aptece gdyż przypisywano jej „uzdrawiającą” moc. Te i inne ciekawostki na temat czekolady przedszkolaki poznały oglądając film edukacyjny „Dlaczego, po co i jak – czekolady smak”. Starszaki zainspirowani tymi informacjami z ogromną ochotą uczestniczyli w iście czekoladowej polisensorycznej zabawie poznając czekoladę wszystkimi swoimi zmysłami.

Jednak najbardziej oczekiwanym elementem dnia były zajęcia kulinarne, które polegały na samodzielnym wykonaniu „Czekoladowego dzieła sztuki”, czyli zimowego krajobrazu przy wykorzystaniu płynnej gorzkiej i białej czekolady z odrobiną czekolady mlecznej. Prace swe ozdabiały ziarnami słonecznika, rodzynkami oraz płatkami kukurydzianymi. Po pysznej degustacji nasi podopieczni nie zapomnieli o starannym umyciu ząbków. Nie zabrakło także aktywności ruchowej – podstawy Piramidy zdrowego żywienia!

Opracowała: Barbara Trybus